ITU Races

Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháruEstoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.
Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek
Frintová v cíli omdlela. Skončila však na třetí pozici!Frintová 4. v Estorilu
Gwen Jorgensen je zpět! ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko
ITU Erdek European Cup Triathlon ITU ETU triatlon Holten
ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz ITU Korea z pohledu Petra Bureše
ITU Poin Race Záhřeb ITU Point Race Brno - Lenka Radová s přehledem zvítězila
ITU World Cup Edmonton - Martin Krňávek 4. místo ITU World Cup Funchal 19.10.2003
ITU World Cup Tiszaujváros - Renata Berková nejlepší z Čechů J. Řehula bodoval v německém Schliersee
J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo
Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACEJan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo
Jan Řehula vítězí na ITU Point Race v Sofii Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?
Kemper a Fernandesová vyhráli závod SP triatlonistů v Mazatlánu Krňávek vybojoval na SP v triatlonu v Salfordu bronz
Kvalifikace do Athén - přehledněji O české triatlonisty je v Koreji zájem
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!Pavel Paták, první body do Evropského poháru
Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi SK Sportprestiž, vybojovali dvě 3. místa na EP
SP Nice SP triatlonistů v Išigaki vyhráli Atkinson a Warrinerová
Stříbro v Macau a skalp exmistra světa SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém ZélanduTriatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford Triatlonistka Frintová byla šestá na Světovém poháru
Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru USA Triathlon zavádí Grand Prix 2006
Úspěch členů Author Triathlon teamu v Turecku Velká cena Pražské energetiky - náhradní vítězové
Vendula Frintová zvítězila v závodě ITU Point Race v Koreji World Cup Nice, Radová 8. a zlomený prsteníček
Zranění Venduly Frintové
V neděli (24.8.) se v tureckém Erdeku poprvé konal triatlon a trojice zástupců Author triathlon teamu byla u toho.  Turecko dýchá památkami, mořem a exotikou, málokdo si asi v těchto končinách dovede triatlon představit. Přesto byl závod po organizační stránce skvěle zabezpečen. Všechny křižovatky na trati byly obsazeny důraznými tureckými strážníky, kteří mohutně využívali neodmyslitelné píšťalky a okázale dávali na obdiv české pistole ČZ.
Putování do Erdeku nebylo vůbec snadné. Srbská policie vybavená nejmodernějšími radary a toulaví balkánští psi připravili cestou nejednu horkou chvilku.

Na start Evropského poháru nastoupilo 70 mužů a 30 žen z jedenácti zemí včetně horkých favoritů, sedlajících kola Author: D. Gaaga, J. Řehuly a V. Trnkové. Start dvou okruhů plavání byl  uprostřed místního přístavu, lemovaného mnoha různobarevnými rybářskými loďkami. Dlouhý výběh z vody obsypaný davy  diváků nabízel dvě víceméně neobvyklé atrakce: sprchy pro slaná těla závodníků opouštějících blankytně čisté moře a průběh zahradní restaurací. Všechna  tři naše „želízka v ohni“ opouštěla depo mezi prvními.

Cyklistická část závodu se vinula po kopcích s krásnými výhledy na moře. Ve stoupáních zpomaloval triatlonisty horkem tající asfalt a bičovaly je poryvy větru. D. Gaag a D. Sapunov (mimochodem také na kole Author) ujeli vedoucí skupince hned v úvodu. J. Řehula se po drobném zaváhání osamoceně pokoušel vzorně spolupracující Kazachy dohnat, ale bez úspěchu. Cyklistické depo opouštěl s více než tří minutovým odstupem, ale s obdobným náskokem před dvojící pronásledovatelů. V. Trnková přijela s jasným více než 4 minutovým náskokem a na běhu si pak jen kontrolovala vedoucí pozici. Stejně jako Jan Řehula, který nakonec také dokončil na pěkném třetím místě.

Běh se odehrával přímo na kolonádě podél moře a byl zkouškou fyzické připravenosti, neboť zde nebyl ani metr ve stínu. Všichni závodníci byli po celou dobu sledováni stovkami očí obtloustlých turků relaxujících na pláži.

Závod byl doplněn bohatým kulturním programem, završeným večerním ohňostrojem a koncertem prsaté turecké popstar, jejíž jméno nám bohužel zůstalo ukryto.

Jan Řehula (Author triathlon team) ke své turecké premiéře: „Prostředí závodu bylo situovánoh do překrásného tureckého letoviska Erdek ležícího na pobřeží Marmarského zálivu Černého moře. Plavání jsem šel přibližně na 80% maxima. Depo jsem opouštěl na konci vedoucí šestičlenné skupinky. Po mírném zaváhání v úvodu odjela dvojice Gaag a Sapunov za využití doprovodného motocyklu. Tento okamžik se stal pro další průběh závodu rozhodující. Hladce jsem odjel zbytku skupinky, s cílem dojet uniknuvší dvojici, ovšem bez úspěchu. V druhém depu byl odstup přede mnou 3 minuty a za mnou 4 minuty, takže jsem běh absolvoval zadrženě a hlídal si třetí pozici.“

Jaké jsou tvoje nejbližší plány? „Završit balkánskou triatlonovou tour závodem SP v Sofii, pak příprava  na závody SP nejvyšší kategorie v Nice a Madridu.“