ITU Races

Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháruEstoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.
Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek
Frintová v cíli omdlela. Skončila však na třetí pozici!Frintová 4. v Estorilu
Gwen Jorgensen je zpět! ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko
ITU Erdek European Cup Triathlon ITU ETU triatlon Holten
ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz ITU Korea z pohledu Petra Bureše
ITU Poin Race Záhřeb ITU Point Race Brno - Lenka Radová s přehledem zvítězila
ITU World Cup Edmonton - Martin Krňávek 4. místo ITU World Cup Funchal 19.10.2003
ITU World Cup Tiszaujváros - Renata Berková nejlepší z Čechů J. Řehula bodoval v německém Schliersee
J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo
Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACEJan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo
Jan Řehula vítězí na ITU Point Race v Sofii Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?
Kemper a Fernandesová vyhráli závod SP triatlonistů v Mazatlánu Krňávek vybojoval na SP v triatlonu v Salfordu bronz
Kvalifikace do Athén - přehledněji O české triatlonisty je v Koreji zájem
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!Pavel Paták, první body do Evropského poháru
Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi SK Sportprestiž, vybojovali dvě 3. místa na EP
SP Nice SP triatlonistů v Išigaki vyhráli Atkinson a Warrinerová
Stříbro v Macau a skalp exmistra světa SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém ZélanduTriatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford Triatlonistka Frintová byla šestá na Světovém poháru
Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru USA Triathlon zavádí Grand Prix 2006
Úspěch členů Author Triathlon teamu v Turecku Velká cena Pražské energetiky - náhradní vítězové
Vendula Frintová zvítězila v závodě ITU Point Race v Koreji World Cup Nice, Radová 8. a zlomený prsteníček
Zranění Venduly Frintové
Na startu se sešla o něco slabší konkurence než je na Evropských pohárech v poslední době zvykem. Důvodem mohla být horší dostupnost destinace závodu a možná taky obava závodníků z méně „civilizované“ země. Obtížná komunikace s pořadateli před závodem nevěstila nic dobrého. Vlastní závod byl organizačně zajištěn slušně, nicméně to co předvedli pořadatelé ohledně transferu a ubytování překonalo naše nejhorší představy. To by ovšem bylo na samostatný článek.

Plavání bez neoprénu se povedlo Pavlovi Patákovi a vodu opouštěl komfortně na prvním místě. V cyklistické části se na čele utvořila asi 10 členná skupina, ve které byli oba čeští závodníci. Náročná kopcovitá trať s hrubým povrchem a silný vítr však způsobili, že se skupinka roztrhala. Nejvíce sil měl Gavin Noble (IRL), který si přivezl náskok 40 vteřin před pěticí závodníků, kde byl i Přema Švarc. S dvouminutovým odstupem přijela další skupina devíti závodníků včetně Pavla Patáka. Dokladem náročnosti cyklistické části jsou nejrychlejší průměry okolo 35km/h.

Noble dokázal uhájit v běžecké části svůj náskok a zvítězil. Přemek Švarc ho sice na začátku výrazně stáhnul, ale po zvrtnutí kotníku v druhé polovině běhu dokončil s velkým sebezapřením na 3. místě. I přesto je jeho běžecká forma v současné době na výborné úrovni.
V závodě žen Anička Šupinová neponechala nic náhodě. Plavání a cyklistiku absolvovala společně s Yatsenko (UKR), v běžecké části se od ní bez problémů odpoutala a doběhla si pro první místo. Její výkon je dobrým příslibem před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy.