ITU Races

Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháruEstoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.
Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek
Frintová v cíli omdlela. Skončila však na třetí pozici!Frintová 4. v Estorilu
Gwen Jorgensen je zpět! ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko
ITU Erdek European Cup Triathlon ITU ETU triatlon Holten
ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz ITU Korea z pohledu Petra Bureše
ITU Poin Race Záhřeb ITU Point Race Brno - Lenka Radová s přehledem zvítězila
ITU World Cup Edmonton - Martin Krňávek 4. místo ITU World Cup Funchal 19.10.2003
ITU World Cup Tiszaujváros - Renata Berková nejlepší z Čechů J. Řehula bodoval v německém Schliersee
J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo
Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACEJan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo
Jan Řehula vítězí na ITU Point Race v Sofii Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?
Kemper a Fernandesová vyhráli závod SP triatlonistů v Mazatlánu Krňávek vybojoval na SP v triatlonu v Salfordu bronz
Kvalifikace do Athén - přehledněji O české triatlonisty je v Koreji zájem
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!Pavel Paták, první body do Evropského poháru
Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi SK Sportprestiž, vybojovali dvě 3. místa na EP
SP Nice SP triatlonistů v Išigaki vyhráli Atkinson a Warrinerová
Stříbro v Macau a skalp exmistra světa SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém ZélanduTriatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford Triatlonistka Frintová byla šestá na Světovém poháru
Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru USA Triathlon zavádí Grand Prix 2006
Úspěch členů Author Triathlon teamu v Turecku Velká cena Pražské energetiky - náhradní vítězové
Vendula Frintová zvítězila v závodě ITU Point Race v Koreji World Cup Nice, Radová 8. a zlomený prsteníček
Zranění Venduly Frintové
Alpské podhůří v okolí německého Schliersee hostilo tuto sobotu (26.7.) další podnik ze série SP o kvalifikační body na OH, který je známý extrémními profily tratí. Plavalo se v jezeru (778 m.n.m.) obklopeném horskými velikány. Členitá cyklistická trať byla zakončena 12% stoupáním až do výšky 1127 m.n.m. k menšímu horskému jezeru  Spitzingsee, okolo kterého se vinula část běhu. Po opuštění druhého depa čekal závodníky prudký tříkilometrový seběh až do 932 m.n.m. Cíl závodu byl opět u Spitzingsee, z toho plyne že závodníci museli v druhé polovině běhu překonat více než 200 výškových metrů.

Na startu se sešla silná konkurence a bylo zde také několik českých závodníků v čele s Janem Řehulou (Author Triatlon team), který nastoupil ke svému třetímu závodu SP v řadě. Plaval se jeden 1500 metrů dlouhý okruh, zhruba v jeho polovině byl Jan Řehula okolo desátého místa, nakonec vylezl z průzračné vody na výborném třetím místě.

Na kole se hned v úvodu utvořila přibližně patnáctičlenná skupina, ve které byla například  tato známá triatlonová jména: T. Heillriegel, H. Llanos, Ch. Ruderer, S. Reed, R. Cunningham, R. Knoll, X. Llobet. Prvních 20 km nikdo neudával příliš vysoké tempo, proto se podařilo vedoucí skupinku dotáhnout asi 10 člennému balíku pronásledovatelů, včetně našich závodníků M. Pejsara a P. Bureše. Poté  v několika stoupáních začali J. Řehula, T. Heillriegel  a H. Llanos opakovaně na čele skupiny prudce zrychlovat, což vedlo k roztrhání skupiny. V závěrečném vražedném stoupání s více než 400m převýšením na pěti kilometrech ujel vedoucí skupině o více než půl minuty mladík J. Ruderer, následovaný do depa H. Llanos, T. Heillriegel, A. D´Aquino. J. Řehula přezouval do maratonek na dobré šesté pozici s minutovou ztrátou na prvního.

Běžecká trať připomínala svojí náročností Xterru a změnami  pořadí přesýpací hodiny. J. Ruderera dostihli již na čtvrtém kilometru a pak se postupně propadl na celkově šesté místo. J. Řehula sice předběhl tři soupeře, ale bohužel také podlehl dvěma konkurentům a celkově skončil na pátém místě. M. Pejsar skončil na 27. místě, P. Bureš na 55. a J. Kubíček - ještě unavený po závodě na Přimdě - dokončil na 84. místě. Po doběhu čekalo na závodníky bohaté občerstvení a masážní autobus f. Sixtus se čtyřmi profesionálními maséry.
Zhodnocení závodu z pohledu Jana Řehuly? „Vzhledem k tomu, že od středy až do závodu jsem laboroval se zánětem horních cest dýchacích s výsledkem mohu být maximálně spokojen.“

Můžeš stručně přiblížit průběh samotného závodu? „Tempo plavání bylo spíše mírné, prvních patnáct kilometrů na kole připomínalo nedělní projížďku s přáteli. Pak se ale v prvních třech stoupáních rozpoutalo pekelné tempo, kde jsem s radostí pod kotel přikládal i já. Závěrečné pětikilometrové stoupání díky stále řídnuvšímu vzduchu a rozpálené horské silnici bylo opravdovým očistcem. Běh se spíše podobal boji o přežití, než obvyklé svižné atletické desítce.“
Jaké máš plány v následujících čtrnácti dnech? „Intenzivní trénink v domácím prostředí v Plavu a na Hluboké.“

Ženy vyhrála Marina Damlaimcourt (ESP), která dostihla Rakušanku Eva. Bramböck dva kilometry před cílem, poté co byla po celou dobu jasně na čele závodu. Naše Jana Jiroušková (Tufo Titan Zlín) obsadila výborné 6. místo, Eva Nováková (Junior team 2008) 26. příčku a přes dýchací problémy se po doléčení zranění postupně zlepšuje.