ITU Races

Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháruEstoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.
Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek
Frintová v cíli omdlela. Skončila však na třetí pozici!Frintová 4. v Estorilu
Gwen Jorgensen je zpět! ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko
ITU Erdek European Cup Triathlon ITU ETU triatlon Holten
ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz ITU Korea z pohledu Petra Bureše
ITU Poin Race Záhřeb ITU Point Race Brno - Lenka Radová s přehledem zvítězila
ITU World Cup Edmonton - Martin Krňávek 4. místo ITU World Cup Funchal 19.10.2003
ITU World Cup Tiszaujváros - Renata Berková nejlepší z Čechů J. Řehula bodoval v německém Schliersee
J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo
Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACEJan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo
Jan Řehula vítězí na ITU Point Race v Sofii Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?
Kemper a Fernandesová vyhráli závod SP triatlonistů v Mazatlánu Krňávek vybojoval na SP v triatlonu v Salfordu bronz
Kvalifikace do Athén - přehledněji O české triatlonisty je v Koreji zájem
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!Pavel Paták, první body do Evropského poháru
Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi SK Sportprestiž, vybojovali dvě 3. místa na EP
SP Nice SP triatlonistů v Išigaki vyhráli Atkinson a Warrinerová
Stříbro v Macau a skalp exmistra světa SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém ZélanduTriatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford Triatlonistka Frintová byla šestá na Světovém poháru
Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru USA Triathlon zavádí Grand Prix 2006
Úspěch členů Author Triathlon teamu v Turecku Velká cena Pražské energetiky - náhradní vítězové
Vendula Frintová zvítězila v závodě ITU Point Race v Koreji World Cup Nice, Radová 8. a zlomený prsteníček
Zranění Venduly Frintové
Maximální počet závodníků za stát, které povolují kriteria účasti v jednom závodě SP v olympijském triatlonu, tzn. 8,vyslala naše republika do Nice. Závod se konal v nezvyklém termínu již v pátek 12. září.

Nejprve se na start závodu postavili v 11:00 ženy. Teplota klidného moře byla 23 st., bylo jasné počasí a téměř bezvětří. Plaveckou část vyhrála američanka Susie Gallucci, pronásledovaná mistryní světa Leandou Cave. S odstupem 40 s. vylézala z vody ve velké skupině čtveřice našich žen Lucie Zelenková, Lenka Radová, Renata Berková a Tereza Macel. S odstupem téměř 3 minut pak i Vendula Frintová. Překvapivě ještě i za ní opouštěla moře Emma Carney.

Renata již téměř tradičně měla problémy v depu a s přechodem do cyklistické části triatlonu. Nestihla vedoucí asi 25-ti člennou skupinu s Lucií i Lenkou , kde aktivitou hýřila Tereza. Tato skupina si postupně vypracovala až 2 minutový náskok na druhý „balík“ s Renatou. Vendulu dojela brzy Emma Carney a postupně k sobě přibíraly další závodnice. Přesto měly před běžeckou částí ztrátu více než 4 minuty na čelo závodu.

V závěrečném běhu předvedly všechny české závodnice vynikající výkony. Lenka i přes bolestivé zranění, které utrpěla v druhém depu, kdy podobně jako v Cancúnu na MS si šlápla bosou nohou do špic kola jedné z upadnuvších závodnic, vybojovala 8.místo. Tereza v běžecké části udržela 14. pozici, Renata si to rozdala na „prsa“ s Lucií a Vendula se celkově pátým během posunula v závěru na 24. místo před mistryni světa Cave.

V 13:20 odstartovalo více jak 70 mužů s Janem Řehulou, Martinem Krňávkem a Filipem Ospalým. Během plavecké části se mnoho nestalo a tak se naše trojice bez problémů usídlila ve vedoucí asi 50-ti členné skupině.Tempo bylo vlažné, což se znelíbilo asi na 20 kilometru francouzi Franku Bignetovi, který si do depa přivezl úctyhodný téměř 3 minutový náskok! Ten bez problémů udržel a slavně na domácí půdě zvítězil.

Naši se trápili. Honza vzdal asi na 3 km běhu, Filip se postupně propadal. Nejdéle se držel v popředí Martin, podobně jako minulý týden v Hamburku, ale i on v závěru dokončil zcela vyčerpán.Všichni tři se pokusí v dalším týdnu v Madridu o průlom na přední pozice. Doprovodí je Tereza, Vendula a Anička Šupinová, která se do avizované osmičky nevešla a v portugalském Estoril v závodě ITU „B“ série skončila na 5. místě.