ITU Races

Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháruEstoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.
Filip Ospalý zvítězil v závodě světové série na Azorech Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek
Frintová v cíli omdlela. Skončila však na třetí pozici!Frintová 4. v Estorilu
Gwen Jorgensen je zpět! ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko
ITU Erdek European Cup Triathlon ITU ETU triatlon Holten
ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz ITU Korea z pohledu Petra Bureše
ITU Poin Race Záhřeb ITU Point Race Brno - Lenka Radová s přehledem zvítězila
ITU World Cup Edmonton - Martin Krňávek 4. místo ITU World Cup Funchal 19.10.2003
ITU World Cup Tiszaujváros - Renata Berková nejlepší z Čechů J. Řehula bodoval v německém Schliersee
J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo
Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACEJan Řehula: Ostré tempo, které mě usmažilo
Jan Řehula vítězí na ITU Point Race v Sofii Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?
Kemper a Fernandesová vyhráli závod SP triatlonistů v Mazatlánu Krňávek vybojoval na SP v triatlonu v Salfordu bronz
Kvalifikace do Athén - přehledněji O české triatlonisty je v Koreji zájem
Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!Pavel Paták, první body do Evropského poháru
Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi SK Sportprestiž, vybojovali dvě 3. místa na EP
SP Nice SP triatlonistů v Išigaki vyhráli Atkinson a Warrinerová
Stříbro v Macau a skalp exmistra světa SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém ZélanduTriatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford Triatlonistka Frintová byla šestá na Světovém poháru
Triatlonistka Frintová sedmá ve finále Světového poháru USA Triathlon zavádí Grand Prix 2006
Úspěch členů Author Triathlon teamu v Turecku Velká cena Pražské energetiky - náhradní vítězové
Vendula Frintová zvítězila v závodě ITU Point Race v Koreji World Cup Nice, Radová 8. a zlomený prsteníček
Zranění Venduly Frintové
ZÁVOD ŠAMPIÓNŮ. Tak by se dal nazvat SP v Edmontonu. Na startu nechyběl čerstvý mistr Evropy Fred Belaubre, olympijský vítěz z Atén Hamish Carter,  Mistr světa v K23 Američan Shoemaker anebo první muž v loňském  bodování SP Hunter Kemper. ČR měla na startu dva ostřílené matadory Filipa Ospalého a Martina Krňávka

Před startem mužů hrálo vše do karet Ospalému. Z oblohy se na závodníky spustil déšť a  právě o Filipovi je známo, že právě toto počasí mu nejvíce sedí. Po 750 m plavání se jako první vynořil Japonec Tayama. Naši závodnici si v plaveckém balíku vedli skvěle a do druhého kola skákal Krňávek na 5.místě a Ospalý na 10. Plaveckou část však nejrychleji zvládal Američna Kemper (17:38) za ním s minimální ztrátou vylézali Belaubre a Tayama. S nepatrným odstupem na mistra Evropy se z vody vynořili čeští závodníci. Ospalý i Krňávek zvládli 1500m shodně za 17:44

Ihned od začátku cyklistiky se utvořil 16-ti členný balík, kde nechyběli naši dva reprezentanti. Na sedmém kilometru měl náskok 20 sekund na druhou početnější grupu. Náskok se ale snižoval a před polovinou cyklistiky se první dvě skupiny sjeli. Zhruba na 30 km se o únik pokusili Kanaďan Edwards a překvapivě i Belaubre, který podobný kousek předvedl i vloni v Salfordu. Do depa však dorazil osamocený Edwards s náskokem 52 sekund. Belaubre do druhého transitu dojel společně s balíkem.

Depo zvládl bravurně Krňávek a na závěrečných 10 km vybíhal ze sedmé pozice. Ospalý ztratil v depu 6 sekund na Krňávka a vybíhal až z 22. místa. Náskok vedoucího Edwardse byl bleskurychle smazán a na 2 km si z našeho pohledu vykrystalizovala slibná 11-ti členná skupinka ,kde nechyběli Ospalý a ani Krňávek.  Tempo udávala především trojice závodníků Kemper, Carter, Shoemaker

Na metě 5km zbyli na čele pouze dva triatleti Kemper a  Carter. Za nimi 5-ti členná skupinka ztrácela 9 sekund s oběma českými matadory. Mladý Američan Shoemaker však tuto skupinku roztrhal a zhruba na  6 kilometru zrychlil. S mírnou ztrátou se za ním pohyboval Ospalý. Krňávek začal nepatrně ztrácet. 2 km před cílem bylo pořadí následující 1.Carter, 2.Shoemaker + 0:07; 3.Kemper + 0:08;  4.Ospalý + 0:19; 5.Belaubre + 0:25; 9.Krňávek + 0:41.

V cíli se z vítězství radoval olympijský vítěz Novozélanďan Hamish Carter. Ospalý nakonec podlehl Belaubremu, který se neuvěřitelně dokázal propracovat vpřed a své tempo dokázal v závěru skvěle vystupňovat. Martin Krňávek skončil na 10.místě.

Pro Filipa Ospalého je tento výsledek jistě zadostiučinění. Po dvou defektech v JARu a na ME ukázal, že dokáže držet krok s těmi nejlepšími. Jeho výkon mohl být ještě lepší, kdyby se po návratu z ME nepotýkal s virózou. Martiň Krňávek je letos ve skvělé fazóně. Na ME mu těsně unikla medaile, minulý týdne vyhrál EP v Kitzbuhelu a v Edmontonu ztratil kontakt s těmi nejlepšími až v závěru.