Reference

Petr Trčka
S plaváním jsem začal coby úplný zelenáč v prosinci 2012 pod vedením Petra Valeše a před týdnem (říjen 2013) jsem z moře na Challenge Barcelona Maresme 2013 vylézal v čase 1:08 na distanci 3,8 km. Tímto děkuji Petrovi a jeho realizačnímu týmu za skvělé tréninky a přípravu. Systém tréninků a přístupu nemá chybu a funguje na jedničku. Teď už se jen rozhodněte  Petr Trčka, profesionální trenér golfu
http://www.pga.cz/cs/ironman-petr-trcka
Richard Klatovský
Bývalý mluvčí České televize a rádií Evropa 2 a Frekvence 1 si splnil svůj sen – začal pravidelně sportovat a naučil se kraul, i když si mnozí mysleli, že obojí je vyloučeno. „Od základky jsem nesportoval, jen trochu jezdil na kole,“ říká Richard.

 

 


 

Petra Zelená
Koordinátorka školení fi rmy Sun Microsystems zkusila svoje první kraulové tempo na kempu v Chrudimi v říjnu 2006, a poté pokračovala s cílem uplavat kraulem celý triatlon. „Prvni triatlony jsem kombinovala prsa a kraul. V srpnu jsem si svůj sen konečně splnila! Díky trenérům jsem také zjistila, že dovedu ušetřit čas a sportovat i ráno před prací.“

 

 
Martin Černohorský
Ředitel společnosti Et netera a bývalý vrcholový plavec začal se 105 kg v létě roku 2006 po 15 letech opět intenzivně sportovat. Původní záměr dostat se do formy rychle přerostl v cíl zvládnout Ironmana. Po deseti měsících spolupráce je výsledkem váha 85 kg a absolovovaný poloviční Ironman v čase 5.18 h, a také pousta nových zážitků a přátel. Na prvního řádného Ironmana se chystá v létě 2008 v Rothu. (splněno)

 

 Eva Novotná - Plavání pro radost
Ráda bych se s vámi všemi, kteří třeba ještě váháte, jestli to s kraulem zkusit, podělila o své zážitky. Díky tomu, že jsem začala plavat s etriatlonem, jsem prožila jedno z nejhezčích jar v životě.
Je mi 26 a jsem vědkyněJ - to jen pro představu. V životě jsem zkusila všechny možné sporty, ale nikdy jsem nedělala nic „pořádně“. Plavu odjakživa prostě ráda a už dlouho, tak jako u jiných sportů, které amatérsky provozuji, jsem si říkala-„škoda, že už nejsem dítě, určitě bych se přihlásila do nějakého kurzu a nechala si o plavání něco říct a naučila se vysněného kraula“.
Objevila jsem stránky etriatlonu s nabídkou kurzů, ale říkala jsem si, že to jsou určitě samí vrcholoví sportovci, něco kam se určitě nehodím. Moje bolavé koleno, díky kterému jsem skoro nemohla sportovat, mě ale přesvědčilo, abych to alespoň zkusila.
Pro jistotu jsem v přihlašovacím emailu zdůraznila, že se při kraulu „topím“ a tak také vypadala ukázková hodina zdarma, kam jsem s ostychem přišla. Díky skvělému přístupu trenérů, to ale pro mě nebyl žádný stres, spíš sranda a tak jsem ztratila všechny obavy a ihned se rozhodla do kurzu přihlásit.
Postupně jsem poznala spoustu skvělých lidí. Kurzy navštěvují lidé od úplných začátečníků až po opravdu výborné plavce, všechno jsou to ale milí lidé, kteří po plavání společně i s trenéry rádi posnídají.

Vodu jsem si prostě zamilovala a moje prvotní hrůzné představy o ranním vstávání hodila za hlavu. Dokonce jsem se těšila na každé další ráno, kdy do vody skočím a budu tak začínat den tím, že se něco naučím v příjemném prostředí. 

Tréninkové centrum