Často pokládané otázky

Jaký je maximální věk vhodný k účasti na kempech?

Maximální věk k účasti na kempech není stanoven. Každý je tak starý, na kolik se cítí. Instruktoři a trenéři, kteří jsou na kempech, jsou vybírání tak, aby zvládli vedení tréninku pro všechny věkové kategorie. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, rádi s vámi vše probereme emailem nebo telefonicky. Některé kempy nejsou vhodné pro děti. V takovém případě je to u kempu v propozicích uvedeno.

Mohou na kemp i děti?

Pořádáme plavecké kempy i pro mládež 9 - 14 let. Na kempy pro dospělé mohou i děti, ale pouze v doprovodu dospělého. Např. Rodič i dítě se účastní kempu.
 

Jsou kempy určeny pro muže i ženy?

Ano kempy jsou určeny pro muže a ženy.

 

Jezdí na kempy pouze závodníci? Jakou musím mít výkonnost, abych se mohla zúčastnit?

Kempů se účastní široké spektrum zájemců. V propozicích je vždy uvedeno pro koho je kemp určen nebo doporučen. Většina kempů je otevřena bez výkonnostních a věkových omezení. Kempů se zúčastňují jak naprostí začátečníci, kteří se s daným sportem teprve seznamují, ale i výkonnostní sportovci se závodními cíly. Před začátkem každého kempu připravujeme výkonnostní a věkovou škálu účastníků. Program je potom přizpůsoben tak, aby byl maximální možný efekt pro každého účastníka.

 

Jak jsou kempy drahé a co je započítáno v ceně?

Každý kemp je kalkulován samostatně. Dlouhodobě se snažíme držet ceny na co nejnižší úrovni. Máme však striktní požadavky na udržení vysoké kvality a profesionality. V propozicích každého kempu je vždy podrobně uvedeno co je v ceně kempového poplatku a s jakými náklady navíc je nutno počítat. Účastníci, kteří od nás odebírají pravidelně další služby, nebo se zúčastňují pravidelně, získávají slevy a bonusy.

 

Kolik trenérů je na kempu a jak jsou vybíráni?

Počet trenérů na kempu odpovídá druhu kempu a počtu účastníků. Počet trenérů na kempu je stanovován tak, aby každý účastník měl možnost velice individuálního přístupu. Hlavní trenér kempu si vybírá další trenéry, kteří potom na kempu nebo trénincích plní svoje zadání. Filozofie SPTC je taková, že pro trénink například začátečníku není vždy nejlepším řešením trenér reprezentantů, ale trenér, který se specializuje na danou oblast. Na kempech mají trenéři různé úkoly. Hlavní trenéři připravují náplň a stanovují směr atd. Pokud vás tato problematika zajímá rádi vás pozveme na konzultaci.

 

Dá se po tréninkovém kempu pokračovat pod trenérským vedením dále ve spolupráci?

Ano. Poskytujeme komplexní služby v oblasti tréninku a sportování. V současné době probíhají v (pouze v Praze) pravidelné plavecké tréninky a výuka. Velká část účastníků, kteří jezdí na kempy s námi dále spolupracuje. Formy další spolupráce jsou velice široké. Základním kamenem je posílání tréninkových plánů a námětů k tréninku po internetu, telefonické nebo emailové konzultace. Dalšími možnostmi jsou individuální účast trenéra na tréninku, sparing. Velice populární je forma tzv. praktické konzultace přímo v tréninku. Pro velice vážné zájemce zajišťujeme trénink formou osobních trenérů s kompletním servisem, který s tím souvisí. Naše služby nabízíme ve velmi širokém spektru kvality a cen. Od velice levných, ale účinných variant, až po služby pro nejnáročnější klienty.

Nemusím se bát, že nebudu stačit na plaveckém tréninku v Praze?

Plavecká výuka dospělých je koncipovaná tak, aby každý stačil. Vždy máme pronajatý celý bazén, tím jsme schopni na každé hodině zajistit výkonnostní skupiny. Od naprostých začátečníků, kteří se začínají učit základní plavecké dovednosti, které jsou potřeba, před učením všech plaveckých způsobů po zájemce o kondiční trénink. Protože strach těch, kteří mají zájem na plavání pracovat je obvykle větší než aby věřili těmto řádkům, umožňujeme zájemcům trénink nejprve vyzkoušet, buď se jenom koukat nebo přímo ve vodě a až potom se rozhodnout zda se chtějí připojit.
Tréninkové centrum