Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
ME XTERRA OVLÁDLI V PRACHATICÍCH FRANCOUZI. KARÁSKOVÁ BRALA STŘÍBRONa Hluboké to bude letos jinak
Na Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova Mlýna
Světová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRASvětový pohár Xterra zavítá na Hlubokou
Světový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách Tak trochu jiná Xterra. Made by Langhammer
Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní HavajV sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003
Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místechVojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
XTERRA Czech se připravuje i přes omezení. Rozhovor s Michalem PilouškemXterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závodXterra na Hluboké se vrací ke kořenům
Xterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj Xterra na zámku: Vládl mistr světa Lebrun
Xterra triatlon se vrací do České republiky!Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupních
Xterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je KubíčekZadák zajel na Hluboké životní závod
O tom se přesvědčil závodník(ce), který sjezd zvaný Tobogán neustál, proto byla tato sekce pro hlavní závod operativně vynechána. Přesto trať i zázemí bylo perfektně připraveno Polívkovic týmem. Velkým bonusem byl nádherný slunečný den, takže , kdo na Hostivaři byl a jel, určitě si to užil. Ale zpět k závodu.

Ženy startovaly s náskokem cca. 27 minut před muži. Nejrychleji se s 900m plaváním vypořádala nejmladší z žen Irena Klingorová (TJ Olympionik), za ní s 18vt. vody Hostivařské přehrady opouštěla Katka Loubová a nedaleko Dáša Svěráků a Klára Pochobradská. Velká stíhačka se čekala od Ivany Loubkové, která po plavání měla zhruba 4 minutovou sekeru.

Technicky i fyzicky náročná trať seděla nejvíce Ivaně, nejrychleji zajeté kolo ji katapultovalo na první průběžné místo. Za ní dojela Dáša, třetí Klára. V běhu Ivana potvrdila svou převahu a doběhla si pro své x- té vítěztví. Dáša zmožená svým závodním programem kontrolovala druhé místo. Před Kláru se  na třetí pozici dostala skvěle běžící Katka. Všechny ženy se poprali s tratí bravurně.

U mužů se čekal také zajímavý souboj. Chyběl Karel Zadáků, nejrychlejší to lama, který si ihned po Sardinii střihnul půlželezňáka v Mělicích, kde podlehl pouze Kristlovi, ovšem se skalpem Vabroucha. Po plavání se první v depu se objevil hladký to triatlet Jirka Hampejs, v závěsu  s Vojtěchem Jonášem a pozor, se starším juniorem Michalem Barešem.

V půli prvního okruhu šel do čela Kubíček, následován Vaškem Klakurkou a Jirkou Klímou. S odstupem jeli Jurkovi, Jiskra, Roušavý,  Jindra. Ze zadu se začal tlačit kondor Jiránek. Kubíček přes mírné bloudění, kdy rybáři ze srandy strhli pásku, držel pozici první.  Na druhé místo se propracoval mladý Klíma, třetí s nevelkým odstupem jezdil Jiránek. Toto pořadí vydrželo až do druhého depa. Do běhu vyrážel Kubíček zhruba minutu před Klímou a 4minutami za Ivanou Loubků.

Dva náročné krosové okruhy malinko zamíchaly s pořadím. Honza Kubíček ( RB/Specialized) smazal ztrátu na Ivanu 300m před cílem a doběhl si pro celkové vítězství. Druhé místo ukořistil Tomáš Jiránek ( Ironman Sudoměř) a třetí Jirka Klíma (AD Pemap) zároveň vítěz  kategorie 20-29 let.