Xterra Czech

Czech tour Xterra pokračovala v HostivařiČeský pohár Xterra v Davidově Mlýnu vyhráli Klíma a Loubková, fenomén Zadák byl druhý
E.ON XTERRA CZECH – Mistrovství Evropy 2004Erbenová najela na vítěznou vlnu, ve Španělsku bloudila, přesto úvodní závod EP Xterra ovládla
Hlubocká Xterra je připravenaHluboká n. Vltavou XTERRA European Championship
Karel Zadák se posunul na čelo Twin Xterra Czech TourKdo jsou favorité nedělního XTERRA CZECH v Prachaticích?
Lahůdkový běh při Xteře na HlubokéLebrun a Schaeferová se stali Evropskými šampióny
Lebrun byl na Hluboké opět nejlepšíLyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry
ME XTERRA OVLÁDLI V PRACHATICÍCH FRANCOUZI. KARÁSKOVÁ BRALA STŘÍBRONa Hluboké to bude letos jinak
Na Hluboké vyhráli Lebrun a Whitmoreová Senzace! Xterra z Hluboké se stěhuje do Špindlerova Mlýna
Světová triatlonová elita zavítá na Šumavu, Prachatice hostí Světový pohár XTERRASvětový pohár Xterra zavítá na Hlubokou
Světový závod BRAVE XTERRA Czech v plných přípravách Tak trochu jiná Xterra. Made by Langhammer
Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní HavajV sobotu vypukne Brave Xterra Czech 2003
Vítězný double si z Prachatic odvážejí Serrierres a Philippiová. Nejrychlejší Češi na čtvrtých místechVojtěch a Erbenová vyhráli poslední českou Xterru sezony
Xterra Czech: chystají se další změnyXterra Czech: Kubíček třetí, vládli horalové ze Švýcarska
XTERRA Czech se připravuje i přes omezení. Rozhovor s Michalem PilouškemXterra Czech, triatlonový festival již tento víkend!
Xterra Czech 2006 příprava na závod a závodXterra na Hluboké se vrací ke kořenům
Xterra na Hluboké: Šampioni i hobíci jedou o Havaj Xterra na zámku: Vládl mistr světa Lebrun
Xterra triatlon se vrací do České republiky!Xterra ve Špindlu: Dietz a Lorblanchetová, dva Češi na stupních
Xterru na Hluboké vyhrál Lebrun, Mistrem ČR je KubíčekZadák zajel na Hluboké životní závod
H l u b o k á  n a d  V l t a v o u – Mistrovství Evropy v terénním triatlonu E.ON XTERRA Czech, bylo pro české závodníky velmi úspěšné. Jen necelou minutu za vítězem skončil Jan Řehula, který je tak historicky prvním vicemistrem Evropy. Za ním skončil Špatněl David Henestrosa. Mistrem Evropy se stal loňský vítěz české XTERRy Francouz Nicholas Lebrun.

Evropský šampionát XTERRA přilákal do Hluboké nad Vltavou téměř 300 závodníků různých věkových kategorií, 120 sportovců v tříčlenných štafetách a ke konečnému číslu účastníků musíme připočítat i na padesát dětí, které závodili v běhu při dopoledním programu šampionátu.

Začalo se plaváním v řece Vltavě, které vyhrál Brit Chris Volley těsně před Janem Řehulou. Většinu času závodníci strávili v sedle svých horských kol, tato disciplína je rozhodující.

Nejlepším cyklistou byl překvapivě Tomáš Jiránek, který se skvělou jízdou dostal ze 111. místa až na 11. pozici, kterou hned po výběhu z depa do závěrečné disciplíny ještě vylepšil předběhnutím Františka Žiláka. Vítěz závodu, Lebrun, dojel do depa společně se svým krajanem Marceauem, který v současnosti hájí barvy Švýcarska, ale výborným během utekl bývalému mistrovi světa v silničním triatlonu o více než čtyři minuty.

Evropským závodníkům zdatně sekundovali i hosté z ostatního světa.

Mezi ženami zvítězila Američanka Jamie Whitmore před Anke Erlank z Jihoafrické republiky, až třetí doběhla Ute Schäeferová a stala se tak Evropskou šampiónkou. „Mimoevropští sportovci se do pořadí mistrovství Evropy nezapočítávají,“ Objasnil ředitel závodu Michal Piloušek „i přesto si jich hodně přijelo zazávodit a potrápit Evropany.“ Pochvaloval si Piloušek. „Po závodě jsem hovořil se spoustou závodníků ze světové špičky a všichni si chválili jak organizaci tak obtížnou trať a prostředí závodu.“ pochlubil se ještě Piloušek. „Jamie Whitmore na tiskové konferenci prohlásila,že na Hluboké je těžší konkurence než na mistrovství světa.“ dodal.

Martin Koukal světové triatlonisty moc nepotrápil.

Závodu se zúčastnil kromě dalších devíti mistrů světa z různých triatlonových disciplín i mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal. Senzaci z loňského roku, kdy na Hluboké při XTERRA CZECH (to ještě nebyl závod Mistrovstvím Evropy) vybojoval šesté místo, nezopakoval a obsadil pouze slušnou třicátou pozici. „Přijel jsem se bavit a je mi jedno jestli jsem dvacátý nebo třicátý.“ říkal v cíli unavený, ale rozesmátý lyžař.