Zahraničí

Co přinesl uplynulý triatlonový víkend? Kolik vyhraje vítěz na nejlépe dotovaném triatlonovém závodě na světě?Čelůstka v Africe otevřel sezonu šestým místem, Švarc byl hned za ním
Čeští profíci třeste se, slovenský triatlet Richard Varga přepisoval slovenské kraulové rekordy !!!Fast Women Triathlon
Fast Women Triatlon 3 místo Filip Ospaý na Iron Tour 2007
Hirt s Kubínkem si plácli s monackým knížetemHonza Řehula se stal korejským králem
Jak se jezdí německá triatlonová liga Jak se závodí na nejlépe dotovaném triatlonu světa?
Jan Řehula exceloval v kopcích jako za mladaKemper a Taormina vyhráli Pan Americké mistroství
Legendární Alcatraz ovládli Joe Maloy s Holly Lawrence Life Time Fitness Triathlon - vítěz bere 7 500 000 Kč
Lucie Zelenková zvítězila v závodě bundesligyMinulý víkend ve znamení triatlonu
Mistrovství Afriky – XTERRAMAN STOLTZ TRIUMFOVAl! Mladík Erik Lagerstrom si podmanil legendární Alcatraz
Netradičně začal nový rok pro české triatlonistky Odcházející Kiwi
Odlo Ladies Triathlon Oravaman – preteky plné prekvapení
Ospalý před milionovým Hy-Vee: Trénoval jsem hodně, tvrdě a chci vylepšit loňské umístění Ospalý skončil 10. na Life Time Fitness Triathlonu
Ospalý skončil 4. na nejlépe dotovaném triatlonu světa!Petr Vabroušek zvítězil na Slovakman 226
Řehula byl druhý na australském šampionátu Řehula zapil vítězství Heinekenem
S triatlonem se dá mnohé vidět a zažít Seearsová a Atkinson vítězně
Slovenské Roháče otevřeli potřetí srdce triatletůmTriathlon di Bardolino
Triatlonista Ospalý doběhl v milionovém závodě v USA sedmý. Neztratili se ani další Češi, kteří domů vezou přes půl milionu korunVíkend plný závodů. Na co všechno se můžete těšit?
Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy 1600 závodníků na bezhákovém olympijském triatlonu
2. německá soutěž družstev, má železný dámský team

I triatlonový svět má své monumenty, legendární závody s  tradicí a příběhy, které psaly nejznámější jména, která zná celý svět. První ročník se uskutečnil v roce 1981, ten ovládl Dave Horning. Závod získával každoročně na čím dál tím větší oblibě a lákal ty největší triatlonová jména dané doby. Triatlon má netradiční vzdálenosti: 2,4 km (1,5mil) plavání, které startuje z trajektu u věznice Alcatraz na pláž San Francisco. Trasa kola vede po dálnici o délce 28,8 km (18mil) a závod vrcholí během o délce 12,8 km (8min).

Nejvíce vítězství zde držel Mike Pigg, který zde dokázal triumfovat šestkrát. V roce 2014 ale Piggův rekord vyrovnal Andy Potts, který zde taky drží šest vítězných zářezů. Mezi ženami největší počet vítězství drží legendární Michellie Jones, ta zvítězila osmkrát.

Zvítězit na Alcatrazu znamená prestiž, zapsat se na listinu vítězů mezi McCormacka, Goméze či Graga Welche, láká každoročně profesionální triatlonisty napříč specializacemi a letošní rok tomu nebyl výjimkou. Startovní listina slibovala tuhý boj o letošní titul krále Alcatrazu. Velké ambice neskrýval Andy Potts. Rivalem mu měl být Cameron Dye, či Josh Amberger. Číslo jedenáct obdržel mladý Američan Erik Lagerstrom ze San Diaga a číslo jedenáct mu vyneslo největší triatlonový úspěch jeho dosavadní kariéry. Mladý Američan byl k nezadržení a v mocném finiši odolal dotírajícímu Pottsovi, který se musel spokojit s druhý místem. Třetí byl Kevin Collington.

V ženském závodě dominovala mladá Australanka Ashleigh Gentle, ročník narození 1991. Odchovankyně olympijského triatlonu zaznamenala nejrychlejší běh dne a ovládla tak letošní ročník. Druhé místo patří Lauren Goss. Trio nejlepších doplnila Mirinda Carfrea. Čtvrtá finišovala Britka Leanda Cave, která tento závod v historii ovládla čtyřikrát.