Zahraničí

Co přinesl uplynulý triatlonový víkend? Kolik vyhraje vítěz na nejlépe dotovaném triatlonovém závodě na světě?Čelůstka v Africe otevřel sezonu šestým místem, Švarc byl hned za ním
Čeští profíci třeste se, slovenský triatlet Richard Varga přepisoval slovenské kraulové rekordy !!!Fast Women Triathlon
Fast Women Triatlon 3 místo Filip Ospaý na Iron Tour 2007
Hirt s Kubínkem si plácli s monackým knížetemHonza Řehula se stal korejským králem
Jak se jezdí německá triatlonová liga Jak se závodí na nejlépe dotovaném triatlonu světa?
Jan Řehula exceloval v kopcích jako za mladaKemper a Taormina vyhráli Pan Americké mistroství
Legendární Alcatraz ovládli Joe Maloy s Holly Lawrence Life Time Fitness Triathlon - vítěz bere 7 500 000 Kč
Lucie Zelenková zvítězila v závodě bundesligyMinulý víkend ve znamení triatlonu
Mistrovství Afriky – XTERRAMAN STOLTZ TRIUMFOVAl! Mladík Erik Lagerstrom si podmanil legendární Alcatraz
Netradičně začal nový rok pro české triatlonistky Odcházející Kiwi
Odlo Ladies Triathlon Oravaman – preteky plné prekvapení
Ospalý před milionovým Hy-Vee: Trénoval jsem hodně, tvrdě a chci vylepšit loňské umístění Ospalý skončil 10. na Life Time Fitness Triathlonu
Ospalý skončil 4. na nejlépe dotovaném triatlonu světa!Petr Vabroušek zvítězil na Slovakman 226
Řehula byl druhý na australském šampionátu Řehula zapil vítězství Heinekenem
S triatlonem se dá mnohé vidět a zažít Seearsová a Atkinson vítězně
Slovenské Roháče otevřeli potřetí srdce triatletůmTriathlon di Bardolino
Triatlonista Ospalý doběhl v milionovém závodě v USA sedmý. Neztratili se ani další Češi, kteří domů vezou přes půl milionu korunVíkend plný závodů. Na co všechno se můžete těšit?
Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy 1600 závodníků na bezhákovém olympijském triatlonu
2. německá soutěž družstev, má železný dámský team

Oba zkušení závodníci se do Kapského města vydali poté, co několik týdnů tvrdě trénovali ve Španělsku a oba byli zvědaví, jak se jim v prvním závodě sezony povede. Nakonec z toho v případě Čelůstky bylo šesté místo, Švarc doběhl o devět vteřin za ním sedmý.

„Plavání, to byla slušná mela. Jako obvykle při startu z pláže. Na kole se utvořila skupina šestnácti lidí, která pěkně spolupracovala. Já očekával trochu méně lidí v prvním balíku, a tak jsem v posledním kole s Hornerem zkusil ujet. To nevyšlo, ale aspoň jsem měl dobrou pozici do depa. Na běh jsem šel druhý a trochu to přepálil. Ještě na poslední otočce na 3,75km jsem byl ve hře o 4. místo nějakých 10 vteřin za první trojicí, ale pak mi došlo. Byl jsem rád, že už to bylo z kopce a já se vůbec dostal do cíle. Není to propadák, ale spokojený bych byl v elitní pětce,“ zhodnotil závod Čelůstka.

To Švarc byl spokojený zejména s cyklistickou částí. „Na první závod sezony jsem celkem spokojený, protože to bývá nejhorší výsledek daného roku. A pokud to tak bude, tak to beru všemi deseti. Plavání v poklidu v hlavním balíku, kdy nám odplaval jen Shoeman. Na kole se mi jelo konečně po roční pauze dobře. Velké díky zde patří trenérům Zbyškovi a Fialovi. Bohužel jsem asi chvíli ztratil koncentraci před koncem kola a do depa šel snad poslední z 15ti-členné skupiny. Hlavní balík utekl a ja měl 30 metrů. Proti větru jsem neměl šanci a seběhl jen pár borců. Na Honzu to už nestačilo. Ale po zimní přípravě je vidět zlepšení a i věci, kde je třeba zabrat. Jsem rád, že nás sem ČTA poslala,“ uvedl k závodu Švarc.

Zvítězil domácí závodník Henri Shoeman před Rakušanem Lukasem Hollausem a Němcem Franzem Loeschkem.