Zahraničí

Co přinesl uplynulý triatlonový víkend? Kolik vyhraje vítěz na nejlépe dotovaném triatlonovém závodě na světě?Čelůstka v Africe otevřel sezonu šestým místem, Švarc byl hned za ním
Čeští profíci třeste se, slovenský triatlet Richard Varga přepisoval slovenské kraulové rekordy !!!Fast Women Triathlon
Fast Women Triatlon 3 místo Filip Ospaý na Iron Tour 2007
Hirt s Kubínkem si plácli s monackým knížetemHonza Řehula se stal korejským králem
Jak se jezdí německá triatlonová liga Jak se závodí na nejlépe dotovaném triatlonu světa?
Jan Řehula exceloval v kopcích jako za mladaKemper a Taormina vyhráli Pan Americké mistroství
Legendární Alcatraz ovládli Joe Maloy s Holly Lawrence Life Time Fitness Triathlon - vítěz bere 7 500 000 Kč
Lucie Zelenková zvítězila v závodě bundesligyMinulý víkend ve znamení triatlonu
Mistrovství Afriky – XTERRAMAN STOLTZ TRIUMFOVAl! Mladík Erik Lagerstrom si podmanil legendární Alcatraz
Netradičně začal nový rok pro české triatlonistky Odcházející Kiwi
Odlo Ladies Triathlon Oravaman – preteky plné prekvapení
Ospalý před milionovým Hy-Vee: Trénoval jsem hodně, tvrdě a chci vylepšit loňské umístění Ospalý skončil 10. na Life Time Fitness Triathlonu
Ospalý skončil 4. na nejlépe dotovaném triatlonu světa!Petr Vabroušek zvítězil na Slovakman 226
Řehula byl druhý na australském šampionátu Řehula zapil vítězství Heinekenem
S triatlonem se dá mnohé vidět a zažít Seearsová a Atkinson vítězně
Slovenské Roháče otevřeli potřetí srdce triatletůmTriathlon di Bardolino
Triatlonista Ospalý doběhl v milionovém závodě v USA sedmý. Neztratili se ani další Češi, kteří domů vezou přes půl milionu korunVíkend plný závodů. Na co všechno se můžete těšit?
Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy 1600 závodníků na bezhákovém olympijském triatlonu
2. německá soutěž družstev, má železný dámský team

Nabité startovní pole, ve kterém nechyběly česká ani slovenská jednička Tomáš Jurkovič, respektive Petr Vabroušek, se muselo vypořádat s náročnou tratí s celkovým převýšením přes dva tisíce metrů. Z vítězství se nakonec radoval domácí Jurkovič, Vabroušek skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce.

Nejpopulárnější slovenský triatlonový závod, který byl vyprodán již 24 hodin po otevření registrace, láká závodníky svým extrémně náročným profilem tratí zasazených do samotného srdce Roháčů. Dva kilometry plavání v Liptovské Maře, padesát kilometrů na kole s převýšením 1400 metrů s cílem na Ťatliakové chatě (1360 m.n.m.) a dvanáct kilometrů běhu přes sedlo Zábrať na Rákoň (1876 m.n.m.) a zpět až na Zverovku (1025 m.n.m.) se hodně podobá proslulému „Norsemanu“ a byl pro každého z třísetpadesáti závodníku opravdovou výzvou.

Téměř celý závod byl soubojem domácího favorita Tomáše Jurkoviče s pardubickým Danem Polanským. Oba triatleti vyšplhali v těsném závěsu až na vrchol Rákoně, tam však přišel rozhodující úder Jurkoviče. V extrémním seběhu nedal svému soupeři šanci a s více než minutovým náskokem si doběhl pro vítězství právě před Danem Polanským. Na třetím místě doběhl další slovenský závodník Jozef Vrábel a až za ním český ironman Petr Vabroušek. Za zmínku stojí i sedmá příčka českého triatleta Petra Kopřivy z Triatlon týmu Opava.

„V posledních týdnech jsem absolvoval několik dlouhých Ironmanů a v podstatě neměl šanci dostat se do nějakého rychlejšího závodu. Proto jsem se ani dnes neuměl zmáčknout do nějakých rychlejších tepů, než jsou ty ironmanské a to samozřejmě na ty mladší rychlíky nestačí,“ okomentoval závod čtvrtý, přesto spokojený Petr Vabroušek.

Skvělý výkon předvedla mezi ženami slovenská závodnice Zuzana Vojteková, která jako jediná pokořila čtyřhodinovou hranici a zaslouženě zvítězila. S více než čtvrthodinovou ztrátou si pro druhé místo doběhla Erika Krkošková, s malým odstupem pak do cíle dorazila také první česká a celkově třetí triatletka Petra Hostinská. Největší favoritka, maďarská závodnice Erika  Csomor,  závod nedokončila.

Oravaman patří nejen svou krásnou a náročnou tratí, ale také skvělou organizací a zázemím pro účastníky, k těm nejlepším závodům svého druhu ve střední Evropě. A jak letošní ročník zhodnotil jeho ředitel Peter Pala. „Jsem rád, že máme třetí ročník Oravamana úspěšně za sebou a nikomu se nic nestalo. Závod je velice náročný, zejména logisticky a na pořadatele čeká nemálo nástrah. Přesto, že vždy je co zlepšovat, jsem se samotným průběhem spokojen. Děkuji závodníkům, ale také celému týmu pořadatelů za skvěle odvedenou práci a atmosféru, ale už teď musíme přemýšlet, co udělat pro příští ročníky lepší.“