Zahraničí

Co přinesl uplynulý triatlonový víkend? Kolik vyhraje vítěz na nejlépe dotovaném triatlonovém závodě na světě?Čelůstka v Africe otevřel sezonu šestým místem, Švarc byl hned za ním
Čeští profíci třeste se, slovenský triatlet Richard Varga přepisoval slovenské kraulové rekordy !!!Fast Women Triathlon
Fast Women Triatlon 3 místo Filip Ospaý na Iron Tour 2007
Hirt s Kubínkem si plácli s monackým knížetemHonza Řehula se stal korejským králem
Jak se jezdí německá triatlonová liga Jak se závodí na nejlépe dotovaném triatlonu světa?
Jan Řehula exceloval v kopcích jako za mladaKemper a Taormina vyhráli Pan Americké mistroství
Legendární Alcatraz ovládli Joe Maloy s Holly Lawrence Life Time Fitness Triathlon - vítěz bere 7 500 000 Kč
Lucie Zelenková zvítězila v závodě bundesligyMinulý víkend ve znamení triatlonu
Mistrovství Afriky – XTERRAMAN STOLTZ TRIUMFOVAl! Mladík Erik Lagerstrom si podmanil legendární Alcatraz
Netradičně začal nový rok pro české triatlonistky Odcházející Kiwi
Odlo Ladies Triathlon Oravaman – preteky plné prekvapení
Ospalý před milionovým Hy-Vee: Trénoval jsem hodně, tvrdě a chci vylepšit loňské umístění Ospalý skončil 10. na Life Time Fitness Triathlonu
Ospalý skončil 4. na nejlépe dotovaném triatlonu světa!Petr Vabroušek zvítězil na Slovakman 226
Řehula byl druhý na australském šampionátu Řehula zapil vítězství Heinekenem
S triatlonem se dá mnohé vidět a zažít Seearsová a Atkinson vítězně
Slovenské Roháče otevřeli potřetí srdce triatletůmTriathlon di Bardolino
Triatlonista Ospalý doběhl v milionovém závodě v USA sedmý. Neztratili se ani další Češi, kteří domů vezou přes půl milionu korunVíkend plný závodů. Na co všechno se můžete těšit?
Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy 1600 závodníků na bezhákovém olympijském triatlonu
2. německá soutěž družstev, má železný dámský team

Závod Slovakman 226 byl díky spolupráci České triatlonové asociace (ČTA) a Slovenské triatlonové unie (STÚ) mistrovstvím České republiky i Slovenska. Zároveň byl i mistrovstvím Česko-Slovenska a pokračováním FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu.

Slovakman 226 se jel na tratích ironmana, takže na triatlety čekalo 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42,2 km běhu. Start v sedm hodin ráno vyšel nejlépe domácímu Andreji Orlickému. Po čtyřech okruzích plavání v korytě řeky Váh měl v depu náskok minutu a půl. O něj však v cyklistické části přišel hned ve druhém okruhu.

Jako první Orlického sjel krajan a bývalý slovenský olympionik Pavol Šimko. Za ním však vypukl souboj Vabrouška s Džalajem, který určoval průběh závodu. Tato dvojice stáhla ve druhém okruhu Orlického i vedoucího Šimka a oba závodníci si nedali nic zadarmo. Jejich největším soupeřem byl jen čas a rozhodčí, protože jet celou cyklistickou část ve dvou v bezhákovém závodě bylo náročné a oběma hrozil trest za jízdu v háku.

V posledním kole přišel nástup Džalaje, který Vabroušek neustál a Slovák vybíhal do maratonu s náskokem necelých čtyř minut. „Nechtěl jsem udělat chybu jako loni, kdy mi Džalaj ujel na kole a já tu s ním prohrál. V posledním kole mi trochu odskočil, ale to jsem si říkal, že si velký náskok nevybuduje a v běhu to stáhnu,“ vyprávěl v cíli Vabroušek.

Ten v prvním ze šesti sedmikilometrových okruhů stáhl 20 vteřin a do čtvrtého kola vbíhal se ztrátou dvou minut. Český „železňák“ tempo v tomto okruhu vystupňoval, smazal celé manko, přidal dvacet vteřin navrch a ujal se vedení, které už nepustil.

„V běhu jsem si věřil, měl jsem to spočítané, že Karola ve čtvrtém či pátém kole seběhnu,“ doplnil úspěšnou taktiku český reprezentant. „Petr je starý lišák. Musím uznat, že jsem na něj neměl. Trochu mě to mrzí, ale Petr ukázal svoji světovou extratřídu,“ složil Džalaj Vabrouškovi poklonu.

Závod žen na stejných distancích měl také federální náboj. Česká zástupkyně Simona Vykoukalová vybíhala z vody na druhém místě za krajankou Ladislavou Císařovskou. Tu však stáhla ve druhém kole a na rovinaté cyklistické pasáži držela vysoké tempo, na něž nedokázal nikdo odpovědět.

Favorizovaná Slovenka Kristína Lapinová ztratila patnáct minut v plavání. V cyklistice, která je její nejsilnější stránkou, stáhla na vedoucí Vykoukalovou jen sedm minut, což byl trochu šok i pro slovenské fanoušky.

V běžecké části si půvabná česká závodnice udržela náskok a získala titul v novém osobním rekordu, který si vylepšila o půlhodinu. „Jsem šťastná, že se mi tady povedlo vyhrát. Je to teprve můj druhý ironman. Výborně jsem zaplavala, na kole udržela vysoké tempo a v běhu, i když mě už bolely nohy, vítězství uhájila,“ radovala se.

Výsledky: Slovakman 226, Piešťany, Slovensko:

Muži: 1. Vabroušek (ČR/Author Tufo Tri Life Zlín) 8:24:44,6, 2. Džalaj (Rocktechnik Triatlon) 8:28:22,0, 3. Šimkanin (Body energy team club) 8:48:07,7, 4. Ježko (Triax) 8:50:08,1, 5. Vrábel (všichni SR/Moraviaman Team Otrokovice) 8:53:50,2, 6. Urbánek (Triexpert Adidas team) 8:57:41,6, 7. Krpec (Rocktechnik Triatlon) 8:59:307, 9. Cogan (TJ Sokol Nová Paka) 9:07:20,5, 10. Novotný (všichni ČR/HiSport team) 9:07:27,9.

Ženy: 1. Vykoukalová (ČR/Rocktechnik Triatlon) 9:59:09,8, 2. Lapinová (SR/Rocktechnik Triatlon) 10:07:01,1, 3. Kovářová  (ČR) 10:26:55,3.