Challenge série

Filip Ospalý dvakrát v Top 10 v seriálu ChallengeFORD CHALLENGE PRAGUE ovládli Radka Kahlefeldt a Florian Angert
FORD CHALLENGE PRAGUE se stal kořistí Javiera Gomeze a Katrien Verstuyft FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.
Ford CHALLENGEPRAGUE startuje Hvězdy FORD CHALLENGEPRAGUE se těší na start
Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The ChampionshipChallenge Bahrain startuje již tento víkend!
Challenge family dál posiluje Challenge Forte Village Sardinia - triatlonový svátek na sklonku sezony
Challenge Fuerteventura již tento víkend Challenge Fuerteventura, vítězství pro Boecherera – smůla pro Lierdeho
Challenge Laguna Phuket ovládli ŠvýcařiChallenge Paquera s Ospalým a Křivánkovou v TopTen
Challenge Poznaň zná své vítězeChallenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken
Kam na start v roce 2014? Challenge Family Kam v Evropě na start? Challenge – family
Na Sardinii dominovali Molinari a Dossena Potůčková po šesti letech na ironmanovi! Osobní rekord a bronzová medaile
Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge familyRegensburg je zpět!
Rekapitulace sezóny 2013 – ChallengeStále se rozrůstající Challenge family
Startovka Challenge Prague hýří zvučnými jmény světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství?Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť
V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo
Vabroušek vybojoval 6.místo v zemi Pána prstenůVíkend ve znamení českých úspěchů
WanakaWanaka z pohledu Petra Horáčka
7:41:33, neuvěřitelné. Raelerta by neporazil nikdo na světě

Na Phuketu se každoročně koná triatlonový festival, který vyvrcholí závodem na polovičních distancích. Tomuto závodu ale předchází kratší závod Laguna Phuket triathlon, který se konal minulý týden. Závod je ideálním „rozehřívacím“ závodem, který se koná na distancích 1,8 – 55 – 12. Tento závod se koná již od roku 1994 a historie pamatuje takové triatlonové osobnosti jako je Craig Alexander, Greg Welch, či Jan Frodeno. Česká republika zde má trojnásobný vítězný zápis v podobě Radky Vodičkové, která zde panovala v roce 2009, 2011 a 2012. V letošním roce se zde v dobré formě představil Michael Raelert, kterému podlehl druhý Wild a třetí Hayes. V ženách zvítězila Simone Braendli. Oba vítězové si dělali zálusk na prestižní double – tedy opanovat oba závody.

Hlavní závod, který se konal na poloviční distanci, nabídl velmi zajímavou podívanou v podobě nabité startovní listiny. Hlavním favoritem byl Němec Michael Raelert. Adeptů na pódium ale byla celá řada: Aernouts, O´Donnell, Cunnama či Ital Cigana, ti všichni mysleli na přední umístění. Raelert kýženého doublu nedosáhl a po plavecké části ze závodu odstoupil. Uvolnil tak pozici rivalovi Wildovi, který si spravil chuť a ovládl tak letošní ročník. Druhé místo a to díky nejrychlejšímu běžeckému výkonu dne vybojoval Belgičan Bart Aernouts. Trio nejlepších na piedestalu doplnil Ital Alberto Casadei. Mezi ženami zvítězila Braendli, která dosáhla ceněného doublu. O minutu po Švýcarce finišovala Britka Jodie Swallow. Třetí místo obsadila Radka Vodičková, která se tímto závodem rozloučila se sezónou 2015. Závod se musel obejít bez předchozí čtyřnásobné vítězky Australanky Melissy Hauschildt, která na Phuketu dominovala od roku 2011.