Challenge série

Filip Ospalý dvakrát v Top 10 v seriálu ChallengeFORD CHALLENGE PRAGUE ovládli Radka Kahlefeldt a Florian Angert
FORD CHALLENGE PRAGUE se stal kořistí Javiera Gomeze a Katrien Verstuyft FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.
Ford CHALLENGEPRAGUE startuje Hvězdy FORD CHALLENGEPRAGUE se těší na start
Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The ChampionshipChallenge Bahrain startuje již tento víkend!
Challenge family dál posiluje Challenge Forte Village Sardinia - triatlonový svátek na sklonku sezony
Challenge Fuerteventura již tento víkend Challenge Fuerteventura, vítězství pro Boecherera – smůla pro Lierdeho
Challenge Laguna Phuket ovládli ŠvýcařiChallenge Paquera s Ospalým a Křivánkovou v TopTen
Challenge Poznaň zná své vítězeChallenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken
Kam na start v roce 2014? Challenge Family Kam v Evropě na start? Challenge – family
Na Sardinii dominovali Molinari a Dossena Potůčková po šesti letech na ironmanovi! Osobní rekord a bronzová medaile
Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge familyRegensburg je zpět!
Rekapitulace sezóny 2013 – ChallengeStále se rozrůstající Challenge family
Startovka Challenge Prague hýří zvučnými jmény světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství?Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť
V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo
Vabroušek vybojoval 6.místo v zemi Pána prstenůVíkend ve znamení českých úspěchů
WanakaWanaka z pohledu Petra Horáčka
7:41:33, neuvěřitelné. Raelerta by neporazil nikdo na světě

Challenge-family koncem minulého roku přišlo se slibným projektem TripleCrown. Je to série tří závodů pořádaných na Blízkém Východě. Jedná se o Challenge Dubai, Challenge Oman a celá akce vyvrcholí na Challenge Bahrain. Závodník, který v součtu těchto tří závodů bude mít nejvíce bodů, dostane tučnou odměnu ve výši jednoho miliónu Dolarů. A tento víkend byl na programu první díl této mini série – Challenge Dubai. Na startu se sešla triatlonová smetánka napříč triatlonovými distancemi. Chyběl pouze Kienle s Frodenem. Frodeno měl nedávno pád na kole a léči nalomenou pánev.

V mužském startovním poli nebyl jasný favorit. Triatlonový svět očekával bitvu mezi Michaelem Realertem, který zvítězil v rekordním čase v Bahrainu a universálem Javierem Gomézem, přesto ale adeptů na vítězství bylo více. I přes nepříjemné povětrnostní podmínky se s tamní tratí nejlépe vypořádal Novozélanďan Terenzo Bozzone, který i přes časovou penalizaci se v cíli objevil jako první v rychlém čase 3:45,45. Druhé místo bral Australan Tim Reed (+1min). Třetí místo obsadil favorizovaný Michael Raelert (+1:30). Javier Goméz ze závodu odstoupil po cyklistické části. Na závod se připravoval i Filip Ospalý, který ale finišoval jako 35. závodník v celkovém pořadí se ztrátou více než 17 min na prvního Bozzoneho.

V ženách suverénně dominovala švýcarská star Daniela Ryf. Stříbrná byla Američanka Heather Wurtele. Pro bronz si doběhla sympatická Dánka Helle Frederiksen. Původně ve startovní listině figurovaly i Vodičková s Reed, nakonec ale v Dubaji nestartovaly. Startoval ovšem přítel Radky Vodičkové Brad Kahlefeldt, kterému ale ve výsledkové listině svítí nepopulární DNF.

Do Dubaje vyrazil i Miroslav Rybáček, který ve své věkové kategorii M25-29 obsadil 2. místo.