Challenge série

Filip Ospalý dvakrát v Top 10 v seriálu ChallengeFORD CHALLENGE PRAGUE ovládli Radka Kahlefeldt a Florian Angert
FORD CHALLENGE PRAGUE se stal kořistí Javiera Gomeze a Katrien Verstuyft FORD CHALLENGEPRAGUE bude mít opět hvězdné obsazení.
Ford CHALLENGEPRAGUE startuje Hvězdy FORD CHALLENGEPRAGUE se těší na start
Challenge - Family oficiálně představilo nový projekt: The ChampionshipChallenge Bahrain startuje již tento víkend!
Challenge family dál posiluje Challenge Forte Village Sardinia - triatlonový svátek na sklonku sezony
Challenge Fuerteventura již tento víkend Challenge Fuerteventura, vítězství pro Boecherera – smůla pro Lierdeho
Challenge Laguna Phuket ovládli ŠvýcařiChallenge Paquera s Ospalým a Křivánkovou v TopTen
Challenge Poznaň zná své vítězeChallenge Wanaka ovládli Allen s Van Vlerken
Kam na start v roce 2014? Challenge Family Kam v Evropě na start? Challenge – family
Na Sardinii dominovali Molinari a Dossena Potůčková po šesti letech na ironmanovi! Osobní rekord a bronzová medaile
Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge familyRegensburg je zpět!
Rekapitulace sezóny 2013 – ChallengeStále se rozrůstající Challenge family
Startovka Challenge Prague hýří zvučnými jmény světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství?Typické anglické počasí: Ranní mlha s teplotou 4°C, na kole drobný déšť
V Dubaji se prosadili Bozzone s Ryf Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo
Vabroušek vybojoval 6.místo v zemi Pána prstenůVíkend ve znamení českých úspěchů
WanakaWanaka z pohledu Petra Horáčka
7:41:33, neuvěřitelné. Raelerta by neporazil nikdo na světě

V České republice to zatím na jaro nevypadá, ale na Kanárských ostrovech je sezóna v plném proudu. Oceán má příjemných 19stupňů Celsia a teplota vzduchu se během dne vyšplhá i přes 25 stupňů. Jediné co snad máme v Česku mírnější je rychlost větru, vždyť Fuerteventura a potažmo celé souostroví Kanárských ostrovů jsou rájem surfařů.

Něco z historie

První ročník se konal v roce 2011 a při premiéře zvítězil Rasmus Henning, druhým mužem byl Martin Jensen, který nechybí ve startovní listině ani letos. Na třetím místě byl Stephen Bayliss.  V ženách závod ovládla domácí Eva Lodesma před Erikou Csómor a Edith Niederfriniger. Druhý ročník v roce 2012 opět ovládl Rasmus Henning. Na druhém místě dokončil Daniel Halksworth a na třetím místě byl několikanásobný vítěz z Ironman Lanzarote Victor del Corral. Mezi ženami zvítězila Emma Kate Lidbury před Lucy Gossage a Evou Nystrom.

O tratích

Plavecká část se odehrává v oceánu. Poplave se pouze jeden okruh ve tvaru písmene „L“. Cyklistická část je v jednom okruhu o klasické délce 90km. Na 90ti kilometrech je celkové převýšení 1093 metrů. Závěrečný běh je v jednom a půl okruhu s mírně zvlněným profilem. Tratě zde na Fuerteventuře nejsou rychlé, ale tento závod má svůj půvab.

O favoritech

Mezi muži figurují ve startovní listině zvučná jména. Tím nejzvučnějším je Rasmus Henning, který po loňské sezóně ukončil aktivní kariéru, ale u triatlonu a sportu zůstal. Letos například absolvoval Vasův běh. Velkým adeptem na prvenství je Brit Stephen Bayliss či vítěz z Regensburgu 2011 Němec Markus Fachbach. V ženách zažije svůj debut na půlce olympionička Lisa Norden, konkurovat ji bude ostřílená ironmanka Anja Beranek či Bella Bayliss.